honor roll
Hey savvy news reader! Thanks for choosing local.
You are now reading
1 of 3 free articles.
2015-16 First Quarter Honor Roll
Ronan Middle School
Eighth Grade
4.0
Melanie R. Adams, Kuba K. Detwiler, Lilliana L. Ilac, Brooklyn O. Kenelty, Ashtin N. McElderry, Destiny L. Myers, James Z. Normandeau, Madison Sevier, Christian Z. Silgen, Kyra D. Waldoch
3.99-3.5
Kinsley L. Barney, Cormac P. Benn, Reed A. Bocksnick, Regan E. Clairmont, Daden B. Collicott, Shelby L. Desjarlais, Eric J. Dolence, d’Artagnan T. Dominguez, Yazmin T. Finley, Emma L. Hopper, Joshua Hunter Jore, Charles R. Lilly, Nevaeh R. Little Marry, Landon Christopher Lynch, Haley B. McDaniel, Deaken T. Qualtier, Megan R. Red Star, Kolby G. Reum, Ashley K. Rigby, Garrett L. Savage, Haylee N. Walchuk
3.49-3.0
Antawnna I. Berthelote, Julian C. Bisson, Owen W. Brown, Madison P. Clairmont, Sheadyn W. Croft, Tabitha CL Curry, Brendon S. Daley, Kieauna S. DeRoche, Elijah M. Durheim, Charlie W. Erickson, Jesse D. Fimbres, Kaelyn J. Garrison, Jacob M. Gatch, Mariona R. Hedges, Mataya M. Jore-Padilla, Abigail Lynn Krause, Nehemiah Evan Long, LaNissa Shemmri Mahkuk, Alexia R. M. Martinez, Jack W. Noland, Ty J. Smith, Larz T. Sorrell, Janae A. Talks Different, Matthew S. Victor, Emily S. Wheeler
Seventh Grade
4.0
Conner L. Cornwell, Brant J. Heiner, Jeremiah X. Howard, Kiana L. King, Bruin G. Largent, Madeline M. McCrea, Isaiah R. Silgen, Sunniva A. Whitworth, Darian B. Williams
3.99-3.5
Remington I. Bell, Erik L. Bettwieser, Courtney N. Bourdon, Lindsey Michelle Brooks, Richard D R Couture, Zarec X. Couture, Julia L. Daley, Jessy D. Dalke, Girma X. Detwiler, Alana L. Earthboy, Tynneal Renae Flammond-Onesalt, Zelos D. Gonzalez,
Mossy C. Kauley, Dylan M. Kelch, Daniel P. Kelsch, Danny J. Krahn, Maggi A. Lake, Tucker L. Lytton, Trapper D. McAllister, Hallie E. Moss, Xavier A. Nolen, Vicente M. Ortega, Devin J. Panzetanga, Joseph R. Parnell, Justice J. Quequesah, Jayden R. Rodda,
Kylie N. Schutzmann, Skyler A. Shima, William R. Taber, Francheska A. Whitworth,
Margaret R. Wurster
3.49-3.0
Trevor R. Bartel, Katelyn M. Beh, Caden R. Bourdon, Jayden Z. Brooks, Adrianna G. Cook, Anna M. Danielson, Dylan T. Davis, Ayden M. Diaz, Zackery T. Gainan, Trent J. Goss, Colton M. Graham, James D. Greene, Talon J. Hawk, Alexander A. Humphreys,
Macao Y. Jackson, Taylor G. Jackson, JaCinda N. Juneau, Jess-Angelo J. King, Chase R. Kintz, Mikia Rae M. Larson, Makaila K. Learn, Jesse James Little Boy, Latasha S. Matt,
Madison M. Miller, Wendall K. Nicolai, AudriAnna F. O’Connor, Travis Ott, Eneasa M. Pierre, Julian L. Richard, Connor A. Romero, Rylah B. Samuels, Noah J. Sander, Christian M. Smith, Sherman J. Violette, Kendall L. Weingart
Sixth Grade
4.0
Olivia R. Clairmont, Sequoia L. Daniels, Aaliyah N. Decker, Liliana M. Graves,
Allissia R. North Piegan, Hannah E. Rowe, Kiara A. Sherman
3.99-3.5
Larenz B. Alvarez, Truth T. Barnaby, Brittany L. Barton, Payton L. Cates, Taija R. Christensen, Kermit Brady Clary, Linzie L. Couture, Mackenzie M. Couture, Ruben A. Couture, Jacob D. Drake, Nicholas M. Dresen, Mekya E. Hawkins, Rylie M. Lindquist,
Kylie J. Lund, James A. Nielsen, Kylee L. A. Niemeyer, Layla A. Pretty On Top, Jasen M. P. Rodda, Shyann M. Suddieth, Kaitlyn C. Tobol, Jamison C. Webster, Ashlie L. Welker, Alexis E. Wirz, Analeta R. Yellow Bird
3.49-3.0
Matthew T. Beh, Abigayle D. Bennett, Christien W. Birdsbill Wippert, DeAndre L. Black, Bailey D. Blixt, Madison F. Bluemel, XwAXwAA’ A Camel, LaReina Cordova,
Robbie R. Daley, Brady J. Dresden, Noah J. Durheim, Oryssa L. Hall, Dillion T. Hawk,
Sage A. Hedges, Scout S. Jensen, Brandy S. Koivu, Isabela T R Larios, Emily D. Learn, Hailey M. Marquart, Jerimiah B. McClure, Sharaeha D. McCrea, Cole C. Moran, Brittany R. Morigeau, Kaden B. Muhammad, Jazlynn D.M. Old Horn, John Lenard P. Paca, Garrett D. Plouffe, Dillon Pretty On Top, Alexis K. Santos, Dylan D. Sevier,
Kyyen Li Shigley, Aleigha R. Spotted Eagle, Lorelei R. Spotted Eagle, Haylie Marie Webster, Whisper S M Wieting
Fifth Grade
4.0
Ezra C. Barbachano-Bolotsky, Cloe C. Barron, Caleb A. Cheff, Dominiq A. Clark,
Joslynn T. Felsman, Tristan J. Felsman, Skylar M. Field, Olivia T. Heiner, Austin A. Leonard, Robert Jr D. McCrea, Kaidyn R. Phoenix, Sarah M. Stanger-Gardipe, Harlee J. Stokes, Luella Anarayne Swaney, Gracie A. Trahan, Leina E. Ulutoa, Brogan E. Youngren
3.99–3.5
Grace-Linn A. Baltz, Nora E. Bettwieser “Webster,” Trenton J. Burland, Naeloni M. Cahoon, Isaac T. Cantlon, Tia R. Carpentier, Mason C. Clairmont, Giovanni C. Cole,
Margaret R. Cordova, Lexis L. Corum, Sierra L. Cote, Margaret L. Deming, Isabella A. Dubiel, Sarah J. Erickson, Kylie T. Fetui, Jordan N. Gatch, Cymian C. Kauley, James CK Kenelty, Sedamina LaPlant-Friedlander, Emily L. McDaniel, Sadie A. Michaud, Gary J. Myers, Madison R. Perry, Alyssa R. Pretty On Top, Hannah R. Sander, Lathan L. Savage, Remi J. Stalheim, Aspen M. Taber, Leighton AR Wise Spirit
3.49–3.0
Dawson J. Adley, Ridge C. Barney, Mesa M. Bell, Kaleigh G. Benson, Maizy A. Blixt,
Taysean S. Burke, Trinity O. Carpentier, Lucas R. Clark, Mathew D. Coe, Sharissa DJ Couture, Chloe B. Davis, Isabella P. Devereaux-Trahan, Savanaha R. Emerald, Devon B. Garcia, Anastasia J. Gibson, Cayden W. Hadley, Hunter T. Learn, Jadyn R. Lohf, Aliyah F. McCrea, Brett A. Myers, Angelene P. Paca, Cooper D T Paul, Beautiful J. Porter, Jesse W. Richey, Eowyn O. Rumpel, Natyus T. Runsabove, Kaileen R. Salois,
Kysis K. Santos, Jayson L. Sinclair, Lillian K. Skare, Molly D. Spotted Eagle, Meira Aeiralyne Swaney, Chairoum F. Tenas, Dardarian H. Tenas, Elijah J. Tonasket, Bethany R. Workman